Ohrádka pre deti

20 produktov
Každý rodič chce, aby bolo jeho dieťa v bezpečí. Nie je ale možné, mať drobca neustále na rukách a z času na čas je potrebné ho položiť niekam, kde mu bude dobre a nemusíte mať obavu z toho, že sa mu môže niečo stať. Takýmto miestom pre deti je detská ohrádka, ktorá by rozhodne nemala chýbať v žiadnej domácnosti s malým dieťaťom. Pri výbere dbajte predovšetkým na kvalitu materiálov, stabilitu a dobre si rozmyslite, či budete chcieť ohrádku presúvať. V takom prípade siahnite po skladacej ohrádke. Pokračovať
klups
119,99 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
bo jungle
131,84 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
-26%
klups
119,99 € 89,99 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
-24%
chicco
129 € 99 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
baby dan
116,88 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
ludi
35,43 €
Pilulka.sk
Rýchly náhľad
bright starts
100,99 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
-19%
chicco
127 € 103,20 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
puppolina
72,88 €
Feedo.sk
Rýchly náhľad
+ Zobraziť viac

Detská ohrádka

Keď potrebujete doma dieťa na chvíľu odložiť, hľadáte vhodné miesto. Miesto, kde sa nemusíte starať o bezpečnosť a obávať sa, že si vaša ratolesť ublíži. Preto sú detské ohrádky medzi rodičmi také obľúbené. Dieťatko do nej môžete položiť a pokiaľ budete nablízku, budete spokojní obaja. Váš drobec sa môže spokojne hrať alebo oddychovať a vy sa môžete venovať všetkému, čo potrebujete.

Zvyčajne býva detská ohrádka obľúbeným miestom, kde deti rady trávia čas. Je to ich dôverne známe prostredie, z ktorého vidia na rodičov, preto nemajú dôvod byť nespokojné a plačlivé.
 

Typy ohrádok

Na výber máte dva základné modely, a to drevenú detskú ohrádku a skladaciu ohrádku, ktorá je vyrobená z plastu, kovu a textilných materiálov.  Ak sa rozhodnete, že pre vaše dieťa je vhodná drevená ohrádka, pri jej výbere zvoľte radšej tvrdšie drevo, ktoré je odolnejšie a dlhšie vydrží aj pri neopatrnom narábaní. Najvhodnejšie je kvalitné bukové drevo, pri ktorom si môžete byť istí, že je naozaj dostatočne odolné a v prípade potreby môžete ohrádku používať aj viac rokov. 

Skladacia ohrádka pre deti je v súčasnosti stále viac obľúbená vďaka svojej variabilite a možnosti ľahkého presúvania z miesta na miesto. Zvyčajne pozostáva z kovovej konštrukcie, okolo ktorej je umiestnená priehľadná sieťka, ktorá zabezpečuje komfort a bezpečie dieťatka. Na niektorých ohrádkach je jedna strana vybavená otvorom, pomocou ktorého sa väčšie deti pohodlne dostanú dnu alebo von z ohrádky. Sieťky môžu byť zdobené rôznymi rozprávkovými motívmi, vďaka ktorým v nich deti trávia čas veľmi rady. Skladacia ohrádka pre deti na hranie je vďaka nízkej hmotnosti veľmi ľahko prenosná a môžete ju so sebou vziať kamkoľvek potrebujete.


Kde umiestniť ohrádku?

Dieťa by nemalo byť bez dozoru dospelých ani chvíľu. Samozrejme, že nie je v ľudských silách, nosiť ho na rukách či sedieť pri ňom nepretržite. Treba ale myslieť na to, že pokiaľ chcete dieťatko dať do ohrádky, mala by byť určite umiestnená na mieste, na ktoré vidíte a dieťa vidí na vás. Ono totiž potrebuje mať istotu, že aj keď práve nie je pri vás, môže vás kedykoľvek zavolať a vy mu  budete nablízku. 


Na čo sa zamerať pri výbere ohrádky

Každý sortiment pre deti má spĺňať prísne bezpečnostné kritériá. Ani detské ohrádky nie sú výnimkou. Základom by malo byť pevné dno, ktoré spoľahlivo udrží váhu dieťaťa. Drevená, ale i skladacia prenosná ohrádka pre deti musí stáť na štyroch pevných nohách. Niekedy môžu byť dve nohy nahradené malými kolieskami, ktorých použitie je praktické v prípade premiestňovania ohrádky. Žiadne ohrádky pre bábätka či pre väčšie deti by nemali obsahovať drobné časti, ktoré by mohli deti odtrhnúť alebo malé otvory, cez ktoré by sa deti mohli prevliecť a hrozilo by nebezpečenstvo udusenia.  Pri výbere ohrádky preto buďte obozretní a dbajte na to, aby tá, ktorú si vyberiete spĺňala všetky vaše kritériá a požiadavky. 
Podkategórie
Filter

Ohrádka pre deti

Pridať skúsenosť
Vybrať ohrádku pre deti nemusí byť vždy jednoduché. Pridajte vašu skúsenosť a pomôžte ďalším rodičom sa správne rozhodnúť.
E-mail nebude zverejnený