Detské koberce

V tejto kategórii sa nenachádza žiaden produkt

Vyberáme detský koberec

Ak máte malé deti, viete, že väčšinu času trávia hraním sa na zemi. A keďže nechcete, aby sedeli na studenej podlahe, snažíte sa im zaobstarať niečo, na čom sa im bude pohodlne pohybovať a vy si môžete byť istí, že na chladnej podlahe neprechladnú. Preto sú hracie koberce presne to, čo si mnohí rodičia zvolia na hranie pre svoje deti do detskej izby.  Ak vyberáte detsky koberec, dbajte na to, aby bol vyrobený z kvalitných materiálov. Vo väčšine prípadov sú detské koberce vyrobené z materiálov s hustým vlasom, ktoré zaručujú perfektnú izoláciu a ochranu pred chladom od podlahy. 

Najčastejšie sú koberce pre deti vyrábané z akrylovej priadze, ktorá je podobná prírodnej vlne. Je príjemne mäkká a pružná. Rovnako môžete vybrať hracie koberce pre deti, vyrobené z tepelnej priadze, ktorá je dokonale izolujúca, takže sa nemusíte obávať chladu, ktorý by mohol takýto koberec prepúšťať. Každý detský koberec na hranie musí spĺňať prísne normy, atestácie a hygienické podmienky, ktoré sú  pri používaní malými deťmi veľmi dôležité.  
 

Pre chlapcov a  dievčatá

Na výber máte detské koberce pre chlapcov i pre dievčatá, ktoré sa líšia svojím vzhľadom a použitými motívmi. Chlapcov určite poteší kvalitný koberec s cestou či koberec city, kde si môžu skúšať s trénovať svoje vodičské schopnosti. Chlapci milujú autíčka a koberec na hranie s motívmi ciest či mesta a jeho ulíc sú perfektným spôsobom, ako im dopriať šoférovanie po cestách kedykoľvek budú mať chuť. Dievčatá zasa milujú koberce disney s motívmi obľúbených hrdinov a hrdiniek zo svetoznámych rozprávok. Mäkučké materiály a príjemné farby sú presne to, čo vaša malá princezná vo svojej izbe chce mať.
 

Správny tvar a veľkosť

Určite vyberáte koberec podľa toho, koľko miesta má dieťa v izbe. Vybrať si môžete z množstva veľkostí, podľa vašich priestorových možností. K dispozícii máte tiež rôzne tvary. Najčastejšie a aj najviac obľúbené sú štvorcové a obdĺžnikové koberce, no  v prípade záujmu si môžete vybrať aj okrúhly koberec. 
 

Klasický koberec alebo penové puzzle?

Okrem klasických kobercov pre deti si môžete vybrať aj detské penové puzzle. V súčasnosti sú čoraz viac obľúbené kvôli jednoduchej manipulácii a aj ľahkej a bezproblémovej údržbe. Najrôznejšie farebné prevedenia  a obľúbené detské motívy robia z penových puzzle stále obľúbenejšiu alternatívu detských kobercov. 

Pri výbere koberca pre deti dbajte hlavne na kvalitu, ktorá by mala byť pre vás smerodajná. Zapamätajte si, že lacné detské koberce určite nedisponujú takou kvalitou, ktorá by skutočne spĺňala všetky predpísané pravidlá, ktoré by mal dobrý koberec spĺňať.