Rodinný výlet patrí väčšinou medzi príjemné zážitky. Je ale potrebné ho naplánovať tak, aby ste na ňom zažili niečo, na čo sa budete tešiť a potom ešte dlho spomínať.

Býva otravné, ak sa celý deň pozeráte na znudené a nahnevané tváre vašich detí, pretože program, ktorý ste na výlete vymysleli ich absolútne nenadchol. Bolo by teda fajn, zapojiť do rozhodovania aj deti. Potom sa určite z výletu nestane mrzutý a pokazený deň.

Ak na Slovensku toho môžete veľa zažiť a spoznať


Aj keď si to možno mnohí nevedia uvedomiť a radšej cestujú za zážitkami do zahraničia, Slovensko je naozaj krásne a plné krásnych a zaujímavých miest, ktoré určite stojí za to spoznať. A ani vaše deti nepohrdnú zážitkami, ktoré tu na nich čakajú. Tu je niekoľko z nich:

DinoPark

Dnes máte možnosť navštíviť na Slovensku niekoľko Dinoparkov, ktoré sú súčasťou zoologických záhrad napríklad v Bratislave i Košiciach. Na vlastné oči uvidíte a na vlastné uši započujete autentickosť sveta dinosaurov. Pohybujúce sa postavy dinosaurov, ktoré naozaj vyzerajú ako živé určite zaujmú nejedného malého i veľkého návštevníka.

Tatralandia

Obrovský vodný park s množstvom atrakcií a tobogánov je pre výlet s deťmi ako stvorený. Tatralandiu nájdete v blízkosti Liptovského Mikuláša a buďte si istí, že takýto výlet vaše deti zaručene ocenia.

Park miniatúr Tatrapolis

Keď sa vykúpete v Tatralandii, určite neobíďte ani tento zaujímavý detský park, v ktorom na vlastné oči máte možnosť vidieť miniatúry najznámejších svetových stavieb, ale i prácu kováčov a zabaviť sa môžete na šiestich rôznych detských atrakciách, ktoré park ponúka.

Tricklandia

Návšteva Vysokých Tatier nemusí zostať len pri turistike. Navštívte Tricklandiu v Starom Smokovci a nebudete veriť vlastným očiam. Optické ilúzie a ďalšie atrakcie sú jedinečným zážitkom, ktorý si nemôžete nechať ujsť.

TrickLandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. 


Donovalkovo

Počuli ste už o hlavnom meste detí? Nachádza sa na Donovaloch a pre malých návštevníkov od dvoch rokov ponúka obrovské množstvo atrakcií ako napríklad minifarma so zvieratkami, dopravné ihrisko a mnohé ďalšie.

Habakuky

Na Donovaloch určite neobíďte ani Habakuky, rozprávkovú krajinu inšpirovanú príbehmi Pavla Dobšinského. Nielen že môžete navštíviť rozprávkové chalúpky, ale naživo zažiť a dostať sa aj do deja nejednej rozprávky.

ZOO Kontakt

To, na čo ste zvyknutí vo väčšine zoologických záhrad, a teda nedotýkať sa zvierat, je tu povolené. V Liptovskom Mikuláši na malých aj veľkých návštevníkov čaká asi 120 druhov zvierat, z ktorých niektoré si môžete pohladkať a spriateliť sa s nimi.

Navštívte ZOO, kde si môžete zvieratká pohladiť, nakŕmiť a vytvoriť si s nimi naozajstný vzťah.


Zveropark V Revištskom Podzámčí

Zveropark je miesto ako stvorené pre všetkých milovníkov prírody a posedenia v nej. Ak máte radi zvieratá a pokoj, určite si zamilujete toto nádherné prostredie, v ktorom máte možnosť vidieť losiu farmu a ďalších 30 druhov zvierat, ale aj nádherný vodopád s rybníkom a množstvo zaujímavých atrakcií. 

Obrovo

Obrovo pri Ružomberku v Čutkovskej doline sa nachádza posledný obývaný dom obra Čutka, ktorý je k dispozícii všetkým návštevníkom, ktorí si ho môžu pozrieť a vyskúšať si niektoré z mnohých atrakcií ako skákanie na trampolíne, strieľanie z luku a zo vzduchovky a ďalšie. 

Areál obra Čutka

Ak si vyberiete niektoré zo spomínaných miest, máte záruku, že vaše deti zažijú množstvo nezabudnuteľných chvíľ a určite sa dobre zabavia.