Hračky majú pre deti nezastupiteľný význam v ich živote. Asi žiadne dieťa si nevie svoje detstvot bez hračiek predstaviť a my rodičia sa snažíme, aby sa naši drobci mali s čím hrať.

Niekedy je hračiek obrovské množstvo a treba povedať, že aj tých nepotrebných. Deti sa nám doslova „topia“ v hračkách a často si ani nevšimnú, že dostali nejakú novú. Ak už chcete nejakú hračku kúpiť, skúste takú, ktorá nielen že pobaví, ale poslúži aj na ich rozvoj. Je veľa logických a didaktických hračiek, ktoré deťom dajú oveľa viac, ako by ste čakali.

Mami, kúp mi hračku!


Toto nie je ojedinelá prosba od našich detí počas nákupu či prechádzky okolo hračkárstva. Rodičia sa snažia tieto prosby „prepočuť“ či zahovoriť niečím iným, pretože vedia, že by zasa pribudla len ďalšia zbytočnosť do domácnosti, ktorá by bola vzácna len niekoľko okamihov. Nemuselo by to tak ale byť.

Doprajte deťom možnosť hrať sa, ale tak, aby ich hra viedla aj k niečomu inému, nielen k zábave. Logické, kreatívne a didaktické hry, ktoré sú vhodné už pre deti od jedného roka sú presne to, s čím by mali deti tráviť svoj čas. Väčšinou ide o hračky, ktoré rozvíjajú detskú motoriku, priestorové vnímanie, ale aj fantáziu a ďalšie zručnosti. A z čoho si môžete vyberať?

Hračky pre bábätká


Možno si to ani neuvedomujete, ale už aj malé bábätká, ktoré ešte nevedia chodiť či sedieť sa potrebujú rozvíjať. Preto sú pre ne vhodné rôzne hrkálky či zvukové a hudobné hračky na vnímanie zvukov. Keď sa začínajú načahovať za hračkami a prejavujú o ne záujem, výborné sú detské hrazdičky, pod ktorými deti ležia a hračky visia nad nimi. Deti ich môžu dočahovať, chytať a aj tak si rozvíjať svoju motoriku.Hračky od jedného roka


Detičky od jedného roka sú už veľmi čulé a zvedavé. Niektoré už začínajú chodiť a objavujú svet, iné, hoc len posediačky, chcú tiež stále niečo skúmať. Preto je pre deti v tomto veku vhodné ponúkať im hračky, ktoré  im budú pomáhať rozvíjať sa.

Mozog malého dieťaťa potrebuje čo najviac podnetov na to, aby sa rozvíjal a takýmito podnetmi by mali byť práve hračky. Čím viac podnetov dieťa dostáva, tým rýchlejší je jeho vývoj. V tomto veku sú výborné rôzne hračky na zlepšovanie motoriky, motorické bludiská, skladačky a puzzle s veľkými dielikmi, ktoré sa do detskej rúčky jednoducho chytajú a nie je tu ani riziko nechceného prehltnutia. Zvukové hračky s rôznymi farebnými a blikajúcimi prvkami tiež podporujú detské vnímanie.
woody
6,69 €
hape toys
27,56 €
-30%
bino
47,79 € 33,80 €
-26%
bino
13,99 € 10,40 €

Didaktické hračky


Hra je pre dieťa aj spôsobom učenia sa, preto sú didaktické hračky výborným spôsobom, ako ich v tom podporiť. Skladačky, vkladačky na rozlišovanie tvarov, farieb či zvierat sú výborné na učenie. Rovnako ako aj detské hračky na učenie sa číslic, abecedy či neskôr na určovanie hodín. Toto všetko sa deti môžu naučiť hravou formou.

Logické hračky


Logické hračky sú prostriedkom, ako v deťoch cibriť logické myslenie, ale podporovať aj ich intelektuálne schopnosti, pamäť či trpezlivosť. Vyskúšajte rôzne hlavolamy, skladačky, ale aj rôzne tematické hry pri ktorých musia deti použiť logické myslenie, aby ich úspešne zvládli. 

Kreatívne hračky


Hračky, pomocou ktorých deti môžu zapojiť svoju fantáziu a rozvíjať svoju kreativitu. Či už ide o tabuľky na kreslenie, magnetické tabule, plastelíny a iné modelovacie hmoty, kreatívne koráliky a ďalšie hry, ktoré deti milujú. 

Deti sa potrebujú hrať a ak chcete, aby im hry a hračky aj niečo dali, vyberajte im také, ktoré budú rozvíjať ich motoriku, logiku, tvorivosť či pamäť. Všetko, čo sa pri hre naučia je pre nich obrovským prínosom. Preto si ako rodičia na výbere hračiek dajte určite záležať.