Ponuka hračiek dostupných pre deti staršie ako dva roky sa líši od hračiek určených pre novorodencov, a preto sa oplatí vedieť, čím všetkým dieťatko v tomto veku potešíte a na aké darčeky by ste mali radšej zabudnúť.

Na čo treba pri voľbe darčeka myslieť?


Kým pri mladších deťoch, väčšina výrobcov hračiek nerozoznáva pohlavie dieťaťa, pre ktoré je hračka určená, v prípade detí od dvoch do troch rokov sa už často stretnete s rozlišením hračiek pre dievčatká a hračiek pre chlapčekov, nemusí to byť však pravidlom. Mnohé darčeky sú tak dostupné v dvoch podobných verziách, ktoré sa od seba odlišujú hlavne vo farebnom prevedení.U detí v tomto veku sa už vo veľkom rozvíja fantázia, kreativita a predstavivovsť, je preto dobré myslieť na hračky podporujúce tvorivé myslenie. Dieťa už má vytvorené základy jemnej motoriky, pokračuje sa však v práci na jej posilnení.

Naďalej platí, že kupované hračky by mali byť vytvorené z kvalitného materiálu bez obsahu toxických látok. Máme na mysli drevo, pevný plast alebo textílie, pričom hračky zložené z príliš malých dielikov ešte stále nie sú v tomto veku vhodné, vzhľadom na hrozbu ich prehltnutia.  

BUDDY TOYS Kocka Discovery
19,25 €
Stimuluje zvedavosť a účí ľahkému poznávaniu. 5 svetelných tlačidiel zvierat dvojstránková kniha s veselými zvukmi melódiami otočný...
Viac informácií Do obchodu Feedo.sk

U detí v tomto veku sa už vo veľkom rozvíja fantázia, kreativita a predstavivovsť, je preto dobré myslieť na hračky podporujúce tvorivé myslenie. Dieťa už má vytvorené základy jemnej motoriky, pokračuje sa však v práci na jej posilnení.

Kupované hračky by mali byť vytvorené z kvalitného materiálu bez obsahu toxických látok. Máme na mysli drevo, pevný plast alebo textílie, pričom hračky zložené z príliš malých dielikov ešte stále nie sú v tomto veku vhodné, vzhľadom na hrozbu ich prehltnutia.

Odporúčané darčeky pre dieťa do troch rokov


V tomto období už môžete dieťatko zoznamovať s prvými plyšovými kamarátmi.V dnešnej dobe máte k dispozícii tak klasické plyšové hračky, ako aj interaktívnych plyšákov, ktorí vydávajú rôzne zvuky, rozprávajú slová alebo celé frázy či učia deti abecedu alebo čísla.
toys group
2 €

Dvoj až trojročné deti už trávia viac času v exteriéri a tak im môžete doprať hračky, s ktorými sa zabavia aj vonku. Čoraz populárnejšou voľbou je v tomto smere klasická trojkolka alebo odrážadlo, ktoré napomáha pri precvičovaní hrubej motoriky a udržiavaní rovnováhy, čo neskôr oceníte v čase, keď sa bude váš syn či dcérka učiť jazdiť na bicykli. Pri používaní odrážadlá sa posilňuje tiež sebadôvera dieťaťa a všeobecné zručnosti pre riadenie dopravného prostriedku.
 


Tak dievčatká, ako aj chlapčekovia sa potešia stavebnici, ktorá stimuluje ich priestorové myslenie, koordináciu pohybov a plánovanie. Rozvíjajú tiež fantáziu, keďže jednotlivé diely stavebníc môžu deti usporiadať do podoby podľa vlastných predstáv a nápadov. Kým v počiatkoch budú ich stavby jednoduchšie, postupom času budú získavať čoraz viac detailov a prepracovanejšiu formu domov, hradov či iných budov.

Ak hľadáte hračky podporujúce logické uvažovanie, pamäť a rozprávanie, poslúžia vám hudobné nástroje, ku ktorým zaraďuje hračkársky xylofón, piano či bubon. Vyskúšať môžete aj prvé spoločenské hry, ktoré si zahráte spolu s dieťaťom, ako napríklad puzzle, pexeso alebo obrázkové domino.

BABY EINSTEIN Drevený xylofón Magic Touch HAPE 12m+
31,45 €
Nechajte bábätko objaviť kúzlo hudby pomocou xylofónu Magic Touch od Baby Einstein. S jemným dotykom sa spustí najväčší hudobný...
Viac informácií Do obchodu Feedo.sk

Zaujímavou voľbou pre deti, ktoré čoskoro oslávia druhé narodeniny, môže byť aj hračkárska kuchynka, dielnička, obchodík alebo iná hračka pripomínajúca činnosti rodičov a povolania dospelákov.Dievčatá sa postupne začínajú zaujímať o bábiky, pričom ich pozornosť si získavajú najprv bábiky – bábätká, až neskôr prebúdzajú ich zvedavosť bábiky typu Barbie.

Podobne ako plyšové hračky, aj mnohé bábiky dostupné na súčasnom trhu sú interaktívne. Niektoré dokážu povedať pár slov, kým ďalšie vedia zaplakať a iné je potrebné kŕmiť, kúpať alebo prebaľovať. Nehovoriac o tom, že dievčatká rady berú svoje bábiky na prechádzky v hračkárskych kočíkoch.

Hovoriaca cikacia bábika
14 €
Krásna bábika s blond vlasmi bude dokonalou spoločníčkou pri detskej hre a určite prinesie malej mamičke veľa radosti. Hlava, ramená a...
Viac informácií Do obchodu NajlepsieHracky.sk

Chlapci tradične zase prejavujú pozornosť o dopravné prostriedky, kde je výber tiež veľmi široký, od autíčiek a lodiek do vane cez vláčiky a lietadiela až po ťahacie hračky v podobe nákladných áut, ktoré sa vám osvedčia aj pri hre v pieskovisku. Váš synček bude určite fascinovaný z autíčka na baterky, ktoré vydáva reálne zvuky prípadne aj bliká alebo svetielkuje v tme.
 
 
Tip Kids
Deti vo veku medzi dvoma a troma rokmi začínajú všetko napodobňovať. Chcú robiť všetko ako ich rodičia a dospelí v ich okolí. Ak si neviete dať rady s darčekom odporúčame zvoliť zmenšeniny bežných potrieb v domácnosti alebo hračky, ktorými vie dieťa napodobňovať rôzne povolania ako je napr. predavačka v obchode, opravár áut a pod.