Zábrana na posteľ

15 produktov
Keď dieťa vyrastie z malej detskej postieľky, treba sa poohliadnuť po veľkej posteli, v ktorej sa mu bude spať pohodlnejšie. Tu sa ale naskytne otázka, ako zabrániť nechceným pádom z postele počas spánku? Odpoveďou je zábrana na posteľ, ktorá vaše dieťa ochráni pred nepríjemným nočným prekvapením. Pri výbere zábrany máte viacero možností, za zváženie stojí skladacia zábrana, s ktorou môžete cestovať aj na dovolenku. Pokračovať
zopa
37,99 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
zopa
37,99 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
safety 1st
34,68 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
35,49 €
4home.sk
Rýchly náhľad
cam
49,90 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
cam
49,90 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
safety 1st
3,48 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
safety 1st
27,89 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
cam
49,90 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
babyono
52,14 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
abakus
52,07 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
zopa
37,99 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
cam
39 €
Market24.sk
Rýchly náhľad
+ Zobraziť viac

Vyberáme zábranu na posteľ

V čase, keď je dieťa samostatne pohyblivé a máte pocit, že detská postieľka je pre neho nepohodlná a aj nebezpečná, je čas zaobstarať mu veľkú posteľ. Deti totiž veľmi rady skúšajú preliezť ohrádku malej postieľky, a to je pre ne dosť nebezpečné. Ak máte obavu o jeho bezpečnosť, určite sa rozhodnete kúpiť veľkú posteľ, ktorá bude kvôli výške určite bezpečnejšia a vďaka väčším rozmerom aj pohodlnejšia.
 

Toto obdobie nastáva zvyčajne vo veku 2 rokov.

Deti častokrát nespia pokojne a počas spánku sa prehadzujú a „putujú“ z jednej strany postele na druhú. V takomto prípade hrozí, že sa počas spánku dieťa z postele skotúľa, čo nemusí byť práve najpríjemnejší zážitok. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnému pádu či nebodaj poraneniu, detská zábrana na posteľ je presne to, čo by ste mali svojmu drobcovi zabezpečiť.
 

Na čo teda slúži detská zábrana?

Úlohou, ktorú má detská zábrana na posteľ spĺňať je, uchrániť dieťa pred neželaným pádom z postele počas spánku. Nie je jej cieľom, znemožniť dieťaťu vyliezť a zliezť z postele, kedykoľvek to potrebuje. Preto sú zábrany na posteľ vyhotovené tak, aby nepresahovali celú dĺžku postele. Dôležité je zábranu umiestniť na správne miesto, teda k hlave dieťaťa. Na tejto strane dieťa spí a počas spánku sa tu najviac pohybuje. V prípade, že potrebuje z postele zliezť, môže tak pohodlne urobiť na druhej strane postele, kde už zábrana nedočiahne.
 

Neviete si vybrať?

Na trhu nájdete viacero druhov detských zábran, z ktorých si môžete vybrať.  Je len na vás, či dáte prednosť klasickej drevenej zábrane alebo si radšej vyberiete modernejšie skladacie zábrany.
 

Drevo má svoje čaro

Drevo je praktický a neškodný materiál, ktorý je vhodný aj na používanie pre deti. Klasické drevené detské zábrany sa dajú vďaka dvom ramenám jednoducho pripevniť k roštu postele a dieťa tak počas spánku spoľahlivo ochránia. Praktické je, že sa cez deň dajú jednoducho sklopiť tak, že máte k posteli bezproblémový prístup.
 

Skladacie zábrany, ktoré rastú  s dieťaťom

Ak dávate prednosť inému typu zábran, môžete si vybrať skladaciu zábranu na posteľ. Táto zábrana má skvelú výhodu v tom, že ju môžete postupne skracovať a skladať podľa potrieb dieťaťa. Má totiž dĺžkové a výškové nastavenie, ktoré sa ľahko prispôsobuje. Pri malom dieťati sa vám určite zíde dlhšia a vyššia zábrana, ktorú môžete postupne eliminovať. Odklopenie zábrany pre lepší prístup do postele je samozrejmosťou. Tento druh zábrany je zvyčajne potiahnutý látkou s rôznymi vzormi a motívmi, ktoré deti milujú. Ďalšou veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, kedy ramená zábrany jednoducho vložíte medzi matrac a rošt postele.
 

Praktickosť nadovšetko

Pri výbere zábrany je dôležité myslieť aj na pohodlnú údržbu. Drevená zábrana na sa jednoducho umyje, no pri zábrane, ktorá je potiahnutá látkou dajte pozor na to, aby sa dala látka pohodlne zvliecť a oprať. Ak často spíte mimo domu, sú skladacie zábrany na posteľ veľmi výhodné aj z toho hľadiska, že ich jednoducho môžete vziať so sebou všade tam, kam potrebujete.
Podkategórie
Filter

Zábrana na posteľ

Pridať skúsenosť
Vybrať zábranu na posteľ nemusí byť vždy jednoduché. Pridajte vašu skúsenosť a pomôžte ďalším rodičom sa správne rozhodnúť.
E-mail nebude zverejnený