S príchodom bábätka do domácnosti prichádzajú rodičia stále na nové a nové veci, ktoré sú potrebné pre neho zadovážiť.

Niektorí sa púšťajú do nakupovania skôr, iní neskôr, ale každý chce, aby malému drobcovi nič nechýbalo. Niekedy sa toho nakúpi viac ako je potrebné, preto je fajn urobiť si stručný zoznam vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

Aby bolo všetko tak, ako má byť


Poznáte to. Novopečení rodičia si pred narodením dieťatka dávajú rôzne predsavzatia, ako sa o neho budú starať, ako ho vychovávať a podobne. Chcú byť jednoducho pripravení na všetko, čo ich môže stretnúť. Veľkou výzvou býva aj nakupovanie detskej výbavičky. Je naozaj pravda, že pre bábätko je potrebné mať pripravené veci ešte pred jeho narodením, aby ste sa už potom mohli venovať len jemu a verte, že s malým plačúcim uzlíčkom sa vám zaručene nebude chcieť chodiť po nákupoch.

Základná výbavička by teda mala byť pripravená v dostatočnom predstihu. Mnohí sa možno spýtajú, čo to tá základná výbavička vlastne je? Sú to veci, ktoré sa týkajú obliekania, kŕmenia, cestovania, kúpania či prebaľovania, ktoré by vám rozhodne nemali doma chýbať. Niektorí rodičia nakupujú nerozvážne a vlastne všetko, čo sa im páči a o čom si myslia, že by sa im len trošku mohlo hodiť.

Niekedy sú to však len zbytočne vyhodené peniaze a verte, že nie všetko musíte využiť. Je lepšie mať nákupný zoznam, podľa ktorého si prehľadne „odškrtnete“ veci, ktoré ste už zadovážili a určite nenakúpite aj zbytočnosti, ktoré potom nevyužijete. Na čo by ste teda nemali zabudnúť?

Oblečenie

 

Spanie

 

Kúpanie

 

Prebaľovanie

 

Cestovanie


Počas prvých dní môže ešte mamina potrebovať odsávačku mlieka či vankúš na kojenie, ale je to individuálne. Pripravte sa teda na príchod vášho dieťatka v dostatočnom predstihu, aby ste si potom mohli už len vychutnávať jeho prítomnosť.